-
Ilmainen peruutus
-
Muuta päivämäärää ilmaiseksi
-
Maksa euroilla
-
+4 miljoonaa myytyä lippua
Uusi haku
Tietoa meistä
Tapahtumapaikan tiedot
Samankaltaisia elämyksiä
-
1. Pariisin Big Bus -kiertoajelut
Paikka: Pariisin Big Bus -kiertoajelut, la, 14 hel 2026 - la, 13 hel 2027Alkaen 28,70 €
-
2. Louvre - Priority-sisäänpääsy Mona Lisalle
Paikka: Louvre : Priority access to Mona Lisa, ke, 18 hel 2026 - la, 31 lok 2026Alkaen 74,30 €
-
3. Eiffel-torni: varattu sisäänpääsy 3. kerrokseen
Paikka: Eiffel-torni, la, 14 hel 2026 - to, 14 to 2026Alkaen 92,20 €
-
4. Hop-On Hop-Off -risteily
Paikka: Hop-On Hop-Off -risteily , la, 14 hel 2026 - to, 13 elo 2026Alkaen 25,60 €
-
5. Eiffel-torni: varattu sisäänpääsy 2. kerrokseen portaita pitkin
Paikka: Eiffel-torni, la, 14 hel 2026 - ti, 12 to 2026Alkaen 34,40 €
-
6. Eiffel-torni: varattu sisäänpääsy 3. kerrokseen portaita pitkin
Paikka: Eiffel-torni, la, 14 hel 2026 - ti, 12 to 2026Alkaen 59,20 €
-
7. Riemukaari: ohita jonot
Paikka: Riemukaari, la, 14 hel 2026 - ke, 12 elo 2026Alkaen 18,40 €
-
8. Eiffel-torni: varattu sisäänpääsy 2. kerrokseen + kaupunkikierros
Paikka: Eiffel-torni, la, 14 hel 2026 - to, 14 to 2026Alkaen 82,90 €
-
9. Eiffel-torni: lounas 1. kerroksessa + kaupunkikierros + risteily
Paikka: Eiffel-torni, ke, 18 hel 2026 - la, 31 lok 2026Alkaen 188,20 €
-
10. Iltakierros Pariisissa
Paikka: Iltakierros Pariisissa, la, 14 hel 2026 - la, 31 lok 2026Alkaen 30,40 €
Samankaltaisia tuoteryhmiä
Versailles: jonojen ohitus & ääniopas - 4h Alkaen 79,20 €
Unfortunately this product has low availability during . Please try another date.
-
- Versailles: jonojen ohitus & ääniopas - 4h
-
Vain 0 jäljellä!
Ei ylimääräisiä kuluja.
Versailles: jonojen ohitus & ääniopas - 4h
Versailles: jonojen ohitus & ääniopas - 4h
su, 15 hel 2026 – la, 31 lok 2026 , Versailles: opastettu kierros jonojen ohituksella .
- Luokka
Ohita jonot Versaillesiin, upeaan kuninkaanlinnaan aivan Pariisin tuntumassa! Mukava linja-auto kuljettaa sinut Pariisista palatsille ja takaisin. Näe kuninkaalliset huoneistot, peilien sali ja opi Versaillesin historiasta äänioppaan avulla.
Tämä on uutuustuote, jonka on nyt varattavissa. Lisätiedot saatavilla suomeksi pian!
Ohita jonot Versaillesiin, upeaan kuninkaanlinnaan aivan Pariisin tuntumassa! Mukava linja-auto kuljettaa sinut Pariisista palatsille ja takaisin. Näe kuninkaalliset huoneistot, peilien sali ja opi Versaillesin historiasta äänioppaan avulla.
Käy kauniissa Versaillesin palatsissa hieman Pariisin ulkopuolella ja tutustu palatsiin informatiivisen ääniopastuksen johdolla. Etukäteen ostetuilla lipuilla pääset ohittamaan jonot ja voit aloittaa palatsiin tutustumisen mahdollisimman nopeasti.
Kohokohdat:
- Käy uskomattomassa Versaillesin palatsissa
- Ohita lippukassan jonot
- Nauti mukavasta kuljetuksesta kohteeseen ja takaisin
- Näe kuninkaalliset salongit, peilisali ja paljon muuta
- Opi Versaillesin historiasta ääniopastuksen johdolla
- Tutustu André Le Nôtren uunnittelemiin puutarha-alueisiin
- Lisää pääsy puutarhoihin 8:lla eurolla
Käy Versaillesin palatsissa Pariisin ulkopuolella
Tämä puolipäiväretki Versaillesiin vie sinut ajassa taaksepäin ja tutustuttaa kiehtovaan osaan Ranskan historiaa.
Versailles on Unescon maailmanperintökohde sekä Ranskan kolmen entisen kuninkaan koti Ranskan vuoden 1789 vallankumoukseen saakka.
Palatsissa on yli 700 huonetta ja se levittäytyy noin 7 hehtaarin alueelle. Palatsissa pystyy suunnistamaan audio-oppaan johdolla ja sen avulla myös kuulee palatsin jännittävästä historiasta.
Kokemuksen parantamiseksi jaamme bussissa ääni-oppaita sekä kerromme palatsista faktoja, joiden avulla voit paremmin suunnitella käyntiäsi.
Lipulla pääsee kuninkaallisiin saleihin, peilisaliin Dauphinin ja hänen vaimonsa asuntoihin sekä moniin muihin paikkoihin.
Ilmainen audio-opas on saatavilla yhdeksällä eri kielellä, muun muassa ranskaksi, englanniksi, saksaksi, espanjaksi, italiaksi, portugaliksi ja japaniksi.
Kuinka saan liput?
Pian ostotapahtuman jälkeen saat sähköpostiisi e-lipun, joka tulostetaan ja otetaan mukaan retkelle.
Mistä retki alkaa?
Versaillesin retki alkaa PARISCityVISIONin toimistolta Pariisista, josta luksustason bussi hakee osallistujat ja vie Versaillesiin. Retki myös päättyy samaan paikkaan. Olethan paikalla ainakin 30 minuuttia ennen lähtöaikaa.
Kuinka kauan retki kestää?
Retken pituus on 4 tuntia ja siihen kuuluu siirtymäkuljetukset.
Onko saatavilla lasten lippuja?
Kyllä, lasten lippuja on saatavilla 4-17 vuotiaille ja 0-3 vuotiaat pääsevät ilmaiseksi maksavan aikuisen seurassa.
Tärkeää tietoa:
- Huomioithan, että sisäänpääsymaksu (8€) Versaillesin puutarhaan ei kuulu retken hintaan. Sisäänpääsylipun voi ostaa paikan päältä.
- Suosittelemme lämpimästi, että laitatte jalkaan mukavat kengät, sillä kohteessa on parkettilattia ja mukulakiviä pihalla.
- Lastenrattaita ei saa tuoda sisälle palatsiin
- Palatsissa saa ottaa kuvia ilman salamaa
- Tiistaiaamuja ei suositella suuren kävijämäärän vuoksi
Versailles: jonojen ohitus & ääniopas - 4h ei ole enää saatavissa
Ohita jonot Versaillesiin, upeaan kuninkaanlinnaan aivan Pariisin tuntumassa! Mukava linja-auto kuljettaa sinut Pariisista palatsille ja takaisin. Näe kuninkaalliset huoneistot, peilien sali ja opi Versaillesin historiasta äänioppaan avulla.
Kohokohdat
- Ohita lippujonot Versaillesin palatsissa
- Näe kuninkaalliset huoneistot, peilien sali ja paljon muuta
- Tutustu Versaillesin historiaan äänioppaan avulla
- Nauti edestakaisen kuljetuksen mukavuudesta
Mitä odottaa?
Tämä retki Versaillesin palatsiin vie sinut ajassa taaksepäin ja tutustuttaa kiehtovaan osaan Ranskan historiasta.
Versaillesin palatsi on Unescon maailmanperintökohde sekä Ranskan kuninkaiden Louis XIV:n, Louis XV:n ja Louis XVI:n entinen asuinpaikka vuodesta 1682 Ranskan vallankumoukseen vuonna 1789.
Versaillesin palatsi koostuu yli 700 huoneesta ja se on yli 66 983 neliömetrin laajuinen. Ääniopas johdattaa sinua vierailusi aikana ja kertoo kaiken palatsin jännittävästä historiasta.
Vierailusi parantamiseksi saat erityisen äänioppaan bussissa matkalla Versaillesiin. Opas kertoo sinulle paljon palatsista, jotta voit suunnitella mitä haluat nähdä saapuessasi paikan päälle.
Pääsylippusi sisältää sisäänpääsyn kuninkaallisiin huoneisiin, peilien saliin, Dauphinin ja hänen vaimonsa huoneistoihin, taisteluiden galleriaan sekä moneen muuhun.
Kun saavut Versaillesin palatsiin, saat ilmaisen äänioppaan. Opas on saatavana yhdeksällä eri kielellä: ranskaksi, englanniksi, saksaksi, espanjaksi, italiaksi, portugaliksi ja japaniksi.
Miten toimin?
Miten saan lippuni?
Pian ostamisen jälkeen saat e-liput sähköpostiisi. Mobiililippu hyväksytään.
Tärkeää tietoa
- Huomioithan, että sisäänpääsy Versaillesin puutarhaan ei sisälly lipun hintaan, mutta sen voi ostaa paikan päältä (8 €).
- Suosittelemme käyttämään mukavia kenkiä, sillä tällä retkellä kävellään paljon.
- Palatsiin ei saa viedä lastenrattaita.
- Pääsy palatsiin on haastavaa liikuntarajoitteisille.
- Palatsissa voi ottaa kuvia ilman salamaa.
- Tiistaiaamuisin on eniten tungosta.
Lippukategoriat
Aikuinen (18+)
Lapsi (3-17)
Sylilapsi (0-2): Ilmaislippu
Sopiiko tämä minulle?
Aukioloajat
Katso kalenterista päivä ja aika
Mitä ei sisälly hintaan?
- Sisäänpääsy Versaillesin puutarhoihin. Ostettavissa erikseen paikan päältä hintaan 8 €
Erittäin hyvä: 3.9 – 66 Arvostelut
Ilmainen peruutus Ilmainen peruutus
Saat täyden hyvityksen, kun peruutat enintään 2 arkipäivää (ma–pe) ennen vierailuasi.
Muuta päivämäärää ilmaiseksi Muuta päivämäärää ilmaiseksi
Nyt voit muuttaa varauksesi päivämäärää veloituksetta! Lähetä muutospyyntö Ota yhteyttä -sivulla olevaa lomaketta käyttämällä tai ilmoita meille sähköpostilla uusi päivämäärä viimeistään 5 päivää ennen varattua päivämäärää.
Välitön vahvistus
Tulostettava lippu
Ääniopastus
Kesto: 4 tunti
Aukioloajat
Katso kalenterista päivä ja aika
Mitä sisältyy hintaan?
- Jonot ohittava sisäänpääsy Versaillesin palatsiin
- Meno-paluu -kuljetus Pariisista Versaillesiin
- Ääniopas
Saapumisohjeet
Tuki
Tarvitsetko apua? Me autamme sinua mielellämme!