-
Maksa euroilla
-
+4 miljoonaa myytyä lippua
Uusi haku
Tietoa meistä
Samankaltaisia elämyksiä
-
1. Crown Jewels of London -kierros jokiristeilyllä
Paikka: Tower of London , ti, 30 kes 2026 - su, 27 kes 2027Alkaen 119,90 €
-
2. Royal Windsor Tour
Paikka: Royal Windsor Tour, to, 2 hei 2026 - ma, 29 maa 2027Alkaen 59,50 €
-
3. Stonehenge Express
Paikka: Stonehenge Express, ti, 30 kes 2026 - su, 27 kes 2027Alkaen 65,50 €
-
4. Jack the Ripper -kierros
Paikka: Viiltäjä-Jack kierros, la, 4 hei 2026 - su, 27 kes 2027Alkaen 30,30 €
-
5. Windsor Castle
Paikka: Windsor Castle, ma, 29 kes 2026 - to, 31 jo 2026Alkaen 36,80 €
-
6. Londonin Maanalaiset Salaisuudet
Paikka: Secrets of the London Underground, ti, 30 kes 2026 - su, 27 kes 2027Alkaen 30,50 €
-
7. London In One Day Tour jokiristeilyllä
Paikka: Majesteettinen Lontoon kierros, ti, 30 kes 2026 - su, 27 kes 2027Alkaen 136,00 €
-
8. Stonehenge ja Bath
Paikka: Stonehenge ja Bath, ti, 30 kes 2026 - ke, 31 maa 2027Alkaen 136,00 €
-
9. Blenheimin palatsi, Downton Abbeyn & Cotswolds
Paikka: Blenheimin palatsi, Downton Abbeyn kylä & Cotswolds, ti, 30 kes 2026 - ti, 30 maa 2027Alkaen 108,50 €
-
10. Churchillin Sodanajan Lontoo: Kävelykierros
Paikka: Wartime London: Guided tour, to, 2 hei 2026 - ti, 30 maa 2027Alkaen 29,70 €
Windsorin linna, Stonehenge ja Oxford Alkaen 141,00 €
Unfortunately this product has low availability during . Please try another date.
-
- Windsorin linna, Stonehenge ja Oxford
-
Vain 0 jäljellä!
Ei ylimääräisiä kuluja.
Windsorin linna, Stonehenge ja Oxford
Windsorin linna, Stonehenge ja Oxford
to, 2 hei 2026 – ma, 29 maa 2027 , Windsorin linna, Stonehenge ja Oxford .
- Luokka
Vieraile Windsorin linnassa, Stonehengessä ja Oxfordissa ja lähde aikamatkalle historiaan. Tämän kokopäiväretken aikana pääset tutustumaan näihin kolmeen kiehtovaan nähtävyyteen asiantuntijaoppaan seurassa.
Tämä on uutuustuote, jonka on nyt varattavissa. Lisätiedot saatavilla suomeksi pian!
Vieraile Windsorin linnassa, Stonehengessä ja Oxfordissa ja lähde aikamatkalle historiaan. Tämän kokopäiväretken aikana pääset tutustumaan näihin kolmeen kiehtovaan nähtävyyteen asiantuntijaoppaan seurassa.
Kohokohdat:
- Nauti kolmen kohteen kokopäiväretkestä
- Käy Windsorin linnassa, joka on maailman suurin ja vanhin asutettu linna
- Näe salaperäinen Stonehenge
- Tutustu Oxfordin kiehtovaan kaupunkiin ja kaikkiin sen nähtävyyksiin Käy Windsorin linnassa, Stonehengessa & Oxfordissa - kaikki samana päivänä
Kokopäiväretki alkaa vierailulla Windsorin linnaan, joka on maailman suurin ja vanhin asutettu linna. Se on toiminut kuninkaallisen perheen kotina jo melkein 1000 vuotta ja se on edelleen kuningattaren virallinen asuinpaikka. Käymme myös Valtion huoneistoissa* ja aikaa jää vielä kierrellä linnan pihamaalla sekä St. Georgen kappelissa. Seuraava pysähdys on mystisellä Stonehengellä.
Miksi se rakennettiin, kukaan ei tiedä, mutta sitä on pidetty palvontapaikkana, pronssiajan hautausmaana sekä astronomisena kellona ja sen rakennusajankohta voidaan jäljittää jopa 5000 vuotta taaksepäin! Retki päättyy maailmankuululle Oxfordin yliopistolle. Yliopisto rakennettiin 1200-luvulla ja moni kuuluisuus on käynyt koulunsa siellä, mukaan lukien presidentti Bill Clinton ja J.R.R. Tolkien. Kävelyretkellä näemme Christ Church Collegen, The Bodleinin kirjaston ja Sheldonianin teatterin.
Retki järjestetään englanniksi.
Kuinka saan liput?
Pian ostotapahtuman jälkeen saat sähköpostiisi e-lipun, joka tulostetaan ja otetaan mukaan kierrokselle.
Mistä retki alkaa?
Retki alkaa Victoria Coach Stationilta. Olethan paikalla 15 minuuttia ennen lähtöaikaa.
Mihin kierros päättyy?
Kun kierros on ohi, osanottajat kuljetetaan takaisin Victoria Coach Stationille.
Kuinka kauan kierros kestää?
Retken pituus on 10 tuntia.
Onko saatavilla lasten lippuja?
Kyllä, lasten lippuja on saatavilla 3-16 -vuotiaille. Alle 3-vuotiaat pääsevät ilmaiseksi maksavan aikuisen seurassa.
Tärkeää tietoa:
- Kuningatar käyttää linnaa säännöllisesti valtion seremonioihin ja viralliseen viihdyttämiseen, joten tilat voivat olla suljettuina lyhyelläkin varoitusajalla. Voit tarkistaa aukiolot linnan viralliselta kotisivulta.
Windsorin linna, Stonehenge ja Oxford ei ole enää saatavissa
Vieraile Windsorin linnassa, Stonehengessä ja Oxfordissa ja lähde aikamatkalle historiaan. Tämän kokopäiväretken aikana pääset tutustumaan näihin kolmeen kiehtovaan nähtävyyteen asiantuntijaoppaan seurassa.
Kohokohdat
- Nauti kokopäiväretkestä kolmelle kiehtovalle nähtävyydelle
- Vieraile Windsorin linnassa
- Tutustu salaperäiseen Stonehengeen
- Koe Oxfordin viehättävä kaupunki
- Sisäänpääsy Windsorin linnaan ja Stonehengeen sis. hintaan
Mitä odottaa?
Majesteettinen Windsorin linna on maailman vanhin ja suurin asuttu linna, ja se sijaitsee kauniilla maaseudulla Royal Berkshiren maakunnassa. Linnan sisällä pääset vierailemaan valtiollisissa huoneistoissa, joita kuningas ja kuninkaallisen perheen jäsenet edelleen käyttävät, sekä Pyhän Yrjön kappelissa (St George's Chapel), joka on toiminut joidenkin isoimpien kuninkaallisten häiden näyttämönä.
Kiehtova Stonhenge on yksi maailman tunnetuimmista neoliittisista muistomerkeistä. Täällä on paljon nähtävää ja tehtävää, ja tästä Unescon maailmanperintökohteesta on paljon opittavaa.
Matkan viimeinen pysähdyspaikka on upea Oxfordin kaupunki, joka on maailmankuulu englanninkielisen maailman vanhimmasta yliopistostaan ja sen upeasta arkkitehtuurista. Asiantunteva opas vie sinut kävelykierrokselle kaupungin läpi ja sinä pääset kokemaan sen viehätysvoiman ja historian.
Kierros päättyy Lontoon Victorian juna-aseman edustalle.
Miten toimin?
Miten saan lippuni?
Pian varauksen tekemisen jälkeen e-lippusi lähetetään suoraan sähköpostiisi. Mobiililiput hyväksytään.
Tärkeää tietoa
Lippukategoriat
Aikuinen (17+)
Lapsi (3 - 16)
Sylilapsi (0 - 2): ilmainen
Seniori (60+)
Opiskelija (voimassa oleva henkilöllisyyskortti vaaditaan)
Sopiiko tämä minulle?
Aukioloajat
Katso kalenterista päivämäärät ja kellonajat.
Mitä ei sisälly hintaan?
- Lounas
- Nouto/jättö hotellille
Erinomainen: 4.5 – 10 Arvostelut
Välitön vahvistus
Mobiililippu saatavissa
Ääniopastus
Live-opastus
Kesto: tunti
Lähtöajat
Please see calendar for dates and times.
Mitä sisältyy hintaan?
- Asiantuntevan oppaan palvelut
- Sisäänpääsy Windsorin linnaan
- Sisäänpääsy Stonehengeen
- Kävelykierros Oxfordissa
- WiFi ja USB-latausmahdollisuus bussissa
- Kuulokkeet, joista voit kuunnella opasta
Saapumisohjeet
Windsorin linna, Stonehenge ja Oxford
Osoite
Victoria Coach Station,
164 Buckingham Palace Rd,
London SW1W 9TP
Tuki
Tarvitsetko apua? Me autamme sinua mielellämme!